Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek Druidi jsou odpradávna strážci světa. Celé generace zůstávali v pokojném spánku, až dokud se nemuseli vzbudit, aby čelili hrozbě Plamenné Legie. Po Archimondově porážce se Druidi rozhodli zůstat v probouzejícím se světě a pomoci znovu vybudovat území zničené Legií. Útok Legie zanechal obrovskou jizvu v přírodním řádě a druidi se zavázali jej vyléčit. Druid je povolání velmi variabilní. Dá se o něm říct, že umí všechno ale ne pořádně (něco jako Brouk Pytlík). Protože je to bojovník přírody, může na sebe brát různé podoby s různými výhodami. Je schopný být tankem (medvědí forma), damage dealerem (kočičí forma) nebo healerem (normální, lidská forma). Počas levelování je většina druidů feral (tj. kočka nebo medvěd), ale protože ke konci hry se může Druid přeměnit i na strom s bonusem k léčení je i výborný healer.


Povolání je k dispozici pro tyto rasy

Night Elves (Noční/Temný Elfové)
Taurens (Taureni)

Klady a Zápory tohoto Povolání
Přednosti
Mnoho různorodých stylů boje, dostupných díky formám.
Možnost přeměnit se na různá zvířat, což mu pomáhá v boji, navíc tak Druid vypadá velmi dobře a může svým vzhledem ohromit začínající hráče.
Druid může využít své Cestovní nebo Aquatické formy pro rychlejší cestování, ať už na suchu či ve vodě.
Ze všech povolání má nejsilnější buff kouzlo (Mark of the Wild), které zvyšuje Armor, resistance a všechny atributy (str, agi, int, stam, spir).

Nevýhody
Může nosit jen látkovou a koženou zbroj.
Přestože zvířecí formy nabízejí různé druhy boje, nejsou ve skutečnosti tak všestranné, jako u jiných povolání, kterým se podobají. Mohou být ale stejně efektivní.
Pokud je zrovna ve formě nějakého zvířete, nemůže používat předměty ani kouzlit kouzla v normální formě běžně dostupné.

Vše ostatní o tomto povolání
Typ postavy a role v partě
Druid je kombinace několika povolání dohromady a dokáže zastávat v partě hodně rolí, i když ne vždy tak dokonale, jako originální povolání, kterému se podobají. V normální formě (Tauren/Night Elf) je Druid schopen ovládat magii, kterou si přivolá na pomoc sílu měsíce a hvězd v kouzlech Starfire, Moonfire (oblíbené "spamovací" instant kouzlo). Všechny tyto kouzla jsou silnější, pokud je druid zaměřen výhradně na tento typ boje a používá Moonkin Formu (Sova). Dále má velkou škálu uzdravovacích (healing) kouzel a díky talentům je může používat i instantě (resto spec.) V medvědí formě je druid napodobeninou bojovníka (Warrior) a jeho mana se změní na Rage ... díky zvýšenému zdraví a armoru je vhodný na tankování. Ve své druhé formě (kočka - cat form) se podobá povolání Rogue. Svou Energy používá stejně jako rogue, získává Combo pointy a udílí velký dmg. Také je schopen se zneviditelnit díky abilitě Prowl. Další formy jsou Travelling, pomocí které rychleji utíkáte, Aquatic Form, která vás promění na mrože a můžete být pod vodou neomezeně dlouho a vrcholem všech forem je Flyign form, kterou Druid dostal s příchodem datadisku Burning Crusade. Díky této formě se promění ve Vránu a může lítat vzduchem .. ovšem jen na území Outland.

Co je důležité se naučit
 • Jak efektivně přepínat mezi formami a normálním stavem, kombinovat heal a všechna útočná kouzla.
 • Jak si správně rozvrhnout manu na celý boj a nechávat rezervu na případný heal.
 • Dopodrobna poznat možnosti a nevýhody všech forem a efektivně je využít v každé situaci.
 • Pokud zastáváte úlohu léčitele (Healera), tak smysuplně léčit celou partu pomocí HoT (Healing over Time) kouzel, co uzdravují postupně a vše kombinovat s Healing Touchem ... důležité je používát několik Ranků tohoto kouzla, podle toho jak je cíl vašeho léčení raněn. Ušetříte tím mnoho many, protože nižší ranky kouzel potřenují na své vykouzlení podstatně méně many.

Použitelné zbroje pro Druida

 • Látkové Zbroje (Cloth)
 • Kožené Zbroje (Leather)
 • Použitelné zbraně pro Druida
 • Hole (Staves)
 • Dýky (Daggers)
 • Pěstní Zbraně (Fist Weapons)
 • Jednoruční i Obouruční Palcáty (1h, 2h Maces)

Dokáže odstraňovat tyto negativní efekty
 • Curse (prokletí)
 • Poison (jed)